آکایی Akai Professional

آکایی Akai Professional

درباره آکایی Akai Professional

شرکت آکایی تولیدکننده لوازم الکترونیکی در هنگ کنگ است. این شرکت در سال 1946 به عنوان شرکت Akai Electric Ltd در توکیو، ژاپن تاسیس شد. هولدینگ گراند در هنگ کنگ برند آکایی را خرید و اکنون محصولات الکترونیکی مختلف مانند تلویزیون ال ای دی، ماشین لباسشویی، خشک‌ کن لباس، تهویه‌کننده و تلفن های هوشمند را از طریق همکاری با سایر شرکت‌های الکترونیکی متخصص در این زمینه توزیع می‌کند. کمپانی Inmusic در ایالات متحده برند آکایی را تصاحب کرد و محصولات آکایی را با برچسب آکایی Akai Professional شروع به طبقه‌بندی و توزیع کردن نمود.

تاریخچه شرکت

مانسوکیچی و پسرش سابورو آکایی، شرکت Akai Electric Ltd را تاسیس کردند. این شرکت یک تولیدکننده ژاپنی است که در سال 1946 کار خود را شروع کرد. کسب و کار این شرکت در نهایت دچار مشکل شد و در سال 1991 صنعت لوازم صوتی را ترک کرد. این شرکت اواخر 1990 در اوج کار خود صد هزار کارگر را استخدام کرد و فروش آن سالانه به 5.2 میلیارد دلار می‌رسید. متاسفانه این شرکت در نوامبر 2000 با 1.1 میلیارد دلار بدهی ورشکست شد. در سال 1999 مالکیت هلدینگ آکایی Akai Professional به گراند هلدینگز منتقل شد. گراند هلدینگیز شرکتی بود که توسط جیمز تینگ رئیس هیت مدیره آکایی تاسیس شده بود.

تاریخچه محصولات

محصولات آکایی Akai Professional شامل ضبط صوت reel-to-reel مانند سری GX، تیونرهایی چون سری top level AT و mid level TR و سری TT، دستگاه‌های نوار کاست مثل top level GX and TFL, mid level TC, HX and CS series، آمپلی فایرهای سری AM و TA، میکروفون، گیرنده، گرامافون، ضبط کننده ویدیو و بلندگو می‌باشد.

بسیاری از محصولات شرکت آکایی Akai Professional با نام رابرتز در ایالات متحده و همچنین A&D در ژاپن (از سال 1987 پس از مشارکت با میتسوبیشی الکترونیک)، تنسای (Tensai) و ترانسونیک استراتو (Transonic Strato) در اروپا غربی فروخته شدند.

در اواخر دهه 1960، این شرکت فناوری ضبط میدانی تندبرگ (Tandberg) را برای بهبود ضبط فرکانس‌های بالا به کار گرفت و چند سال بعد به سری فریت شیشه و کریستال X’tal , GX روی آورد. محبوب‌ترین محصولات شرکت آکایی Akai Professional ضبط کننده‌های اپن ریل GX-630D , GX-635D , GX-747/GX-747DBX و GX-77، کلوز لوپ GX-F95, GX-90, GX-F91 و کاست های GX-R99 و AM-U61، AM-U7 و آمپلی فایرهای استریو AM-93 بودند. شرکت آکایی Akai Professional محصولات وارداتی hi-fi خود را با نام تجاری تنسای تولید و عرضه کرد. تنسای توزیع‌کننده لوازم صوتی و الکتریکی سوئیسی Tensai International بود. Tensai International تا سال 1988 توزیع‌کننده انحصاری آکایی Akai Professional در بازارهای سوئیس و اروپای غربی بود. شرکت آکایی Akai Professional اواخر قرن بیستم خط تولید محصولات hi-fi را در ایالات متحده و اروپا محدود کرد.

معرفی نمایشگر

شرکت آکایی Akai Professional در دهه 1980 دستگاه‌های ضبط ویدیو VCR را تولید کرد. Akai VS-2 اولین VCR با نمایشگر روی صفحه بود، که در ابتدا سیستم مانیتور تعاملی نام داشت. این نوآوری با نمایش مستقیم اطلاعات بر روی صفحه تلویزیون نیاز کاربران را به حضور فیزیکی در نزدیکی VCR برای ضبط برنامه، خواندن نوار شمارنده یا انجام سایر موارد دیگر برطرف می‌کرد. در عرض چند سال، همه تولیدکنندگان رقیب از فناوری نمایش روی صفحه در محصولات خود استفاده کردند.

شرکت حرفه ای

سال 1984، بخش جدید این شرکت با تمرکز بر ساخت و فروش ابزارهای الکترونیکی تشکیل شد و آکایی Akai Professional نام گرفت. اولین محصولی است که توسط زیر مجموعه جدید آن عرضه شد MG1212 بود که یک ضبط کننده 12 کاناله و 12 آهنگی بود. این دستگاه ابتکاری از یک کارتریج ویژه VHS مثل MK-20 استفاده می‌کرد و برای ده دقیقه ضبط مداوم یا برای 20 دقیقه ضبط با سرعت کمتر مناسب بود.

همچنین در آن یک لاین به صورت دائم برای رکورد اختصاص داشت و لاین دیگر برای هماهنگی صدا و تصویر استفاده می‌شد. هر نوار کانال شامل کاهش نویز نوع dbx 1 و اکولایزرهای نیمه پارمتریک با پهنای باند ثابت بود. این واحد همچنین دارای نوآوری‌هایی مانند سیستم 2 اتوبوس الکترونیکی، یک پیچ 12 کانالی استریو و پانچ خودکار به داخل و خارج بود. طراحی منحصر به فرد و قابلیت حمل و نقل آسان و کاهش نویز به این دستگاه امکان ضبط باکیفیت همراه با قدرت رقابت بالا را داده است. MG-1212 بعدا جایگزین MG-1214 شد که مکانیسم حمل و نقل و عملکرد کلی را بهبود می‌بخشید.

ترکیب کننده یا سینت سایزرهای آنالوگ سری AX

دیگر محصولات اولیه آکایی Akai Professional شامل سینت سایزر آنالوگ 8 صدایی Akai AX80 در سال 1984 و به دنبال آن سینت سایزرهای آنالوگ 6 صدایی AX80 و AX73 در حدود 1986 بودند. AX-60، از سری Roland Juno ایده‌های زیادی گرفت، اما از نوسانگرهای آنالوگ کنترل شده با ولتاژ (VCO) به عنوان منبع صدا در مقابل نوسان سازهای آنالوگ دیجیتالی رایج تر رولند (DCO) استفاده کرد. صفحه کلید (استفاده از تایم های مختلف برای طیف های متفاوت کلیدها). AX-60 همچنین از طریق کابل سریال با نمونه‌های 12 بیتی به عنوان نوسانگر اضافی با نمونه‌های اولیه شرکت آکایی Akai Professional ارتباط برقرار می‌کرد.

نمونه های دیجیتال (سری S, X, Z)

نمونه بردار دیجیتال 12 بیتی S612 در سال 1985، اولین نمونه از سری نمونه‌های مقرون به صرفه در قالب 19 اینچی استودیو – رک اما در رنگ مشکی بود. هر بار فقط یک نمونه را نگه می‌داشت که از طریق یک درایو دیسک جداگانه با استفاده از فلاپی دیسک 2.8 اینچی Quick Disk در حافظه بارگذاری می‌شد. حداکثر زمان نمونه برداری در بالاترین نرخ نمونه برداری باکیفیت (32 کیلوهرتز) یک ثانیه بود.

معرفی طیف “حرفه‌ای” از سمپلرهای دیجیتال با S900 12 بیتی در سال 1986 آغاز شد، سپس نمونه بردار کیبورد X7000 در سال 1986، و نسخه رک – mount S700 در سال 1987 عرضه شد. با این حال، برخلاف نمونه تک S612، آنها اجازه استفاده از شش نمونه فعال را به طور همزمان می‌دادند، یک درایو دیسک داخلی داشتند و می‌توانستند با شش خروجی جداگانه از طریق کابل و یک فلش مموری که شش نمونه دیگر را به حافظه اضافه می‌کرد، ارتقا پیدا کنند.

سری سمپلرهای S700/X7000 به رنگ خاکستری روشن بودند که در کل طیف “حرفه‌ای” سمپلرهای آکایی Akai Professional تغییری ایجاد نکردند. در سال 1988 به سری 16 بیتی Akai S1000 قابلیت خواندن CD-ROM و نوشتن روی دیسک از طریق SCSI اضافه شد. این محدوده در سال 1993 توسط سری S3000 با درایو CD-ROM داخلی اختیاری و به دنبال آن S5000 و S6000 جایگزین شد. نمونه های 24 بیتی Z4 , Z8 با فرکانس 96 کیلوهرتز منتشر شدند.

MPC

شرکت آکایی Akai Professional همچنین چندین سکوئنسر دیجیتال MIDI و سینت سایزر دیجیتال مانند محدوده MPC، خط ماشین های درام یکپارچه، سکوئنسرهای MIDI، سمپلرها و دستگاه های ضبط مستقیم صدا بر روی دیسک را تولید و عرضه کرد.

مالکیت جدید

در دسامبر 1999، یک سال قبل از اعمال قانون توانبخشی عمرانی در شرکت آکای الکتریک، برند بخش آلات موسیقی آکایی پروفشنال توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شد. نام شرکت جدید “شرکت آلات موسیقی حرفه‌ای آکایی” بود که در همان سال تاسیس و در سال 2005 ورشکست شد. در سال 2004، پس از قرارداد توزیع ایالات متحده، بخش سازه های موسیقی حرفه‌ای آکایی توسط جک اودانل، مالک صنایع نامارک و آلیسز خریداری شد. در سال 2012 شرکت Inmusic به عنوان یک شرکت مادر تاسیس شد که شرکت‌های O’Donnell و آکایی Akai Professional تحت نظر آن بودند.

محصولات فعلی

در اوایل سال 2003، گراندهلدینگز (Grand Holdings) با بازاریابی محصولات صوتی و تصویری مختلف تولید شده توسط سامسونگ، شروع به معرفی مجدد برندهای آکایی Akai Professional کرد. گراند در همان سال، شروع به توزیع لوازم خانگی آکایی مانند کولر، جاروبرقی و یخچال کرد. همچنین توزیع تلفن‌های هوشمند آکایی در سال 2010، با همکاری برخی از تولیدکنندگان تلفن هوشمند چینی، در هند و برخی از کشورها آغاز شد.

نمایش 1 - 6 کالا از 6

 • تخفیف!

  میدی کیبورد کنترلر آکایی مدل LPK25 MK2

  قیمت اصلی ۴,۶۸۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴,۵۲۴,۰۰۰ تومان است. %4
 • تخفیف!

  میدی کیبورد کنترلر آکایی مدل MPK Mini MK3

  قیمت اصلی ۸,۲۸۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان است. %4
 • جدید
  تخفیف!

  میدی کیبورد کنترلر آکایی مدل MPK Mini Plus

  قیمت اصلی ۱۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۳,۹۲۰,۰۰۰ تومان است. %4
 • تخفیف!

  میدی کیبورد کنترلر آکایی مدل MPK249

  قیمت اصلی ۳۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۵,۴۰۳,۰۰۰ تومان است.
  ۲,۱۳۵,۰۰۰ تومان بروزرسانی :
  %4
 • تخفیف!

  میدی کیبورد کنترلر آکایی مدل MPK261

  قیمت اصلی ۴۶,۳۲۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۴,۷۸۶,۰۰۰ تومان است. %4
0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.