دسته های محصولات
فیلتر بر اساس قیمت :
فیلتر براساس رنگ

نمایش 1 - 9 کالا از 9

جنلک Genelec

جنلک Genelec

شرکت فنلاندی جنلک Genelec، با مدیریت یک ایرانی مقیم فنلاند یعنی آقای سیامک نقیان که به عنوان مدیرعامل برتر سال ۲۰۱۸ کشور فنلاند برگزیده شده است، با طراحی و ساخت محصولات خود، صنعت مانیتورینگ را به مدت ۴۰ سال است که در اختیار گرفته است. بسیاری از مهندسین صدا به لطف این اسپیکرها، سخت گیرتر شده اند و سطح انتظاراتشان بسیار بالا رفته است طوری که به کمتر از عالی راضی نمی شوند. جنلک Genelec با تولید طیف گسترده ای از اسپیکرهای مانیتورینگ و ساب ووفرهای قدرتمند، انتخاب را برای همۀ افراد چه آن هایی که در خانه کارِ ضبط صدا انجام می دهند و چه آن هایی که سال ها در استودیوهای پیشرفته کار می کنند آسان کرده است. مهم نیست که دنبال چه کانفیگ و تنظیماتی هستید. در محصولات این شرکت هر چه بخواهید از قبل پیش بینی و ساخته شده است.

جنلک Genelec

این کمپانی فنلاندی کار خود را در سال ۱۹۷۸ آغاز کرد؛ زمانی که ایلپو مارتی کاینن و تاپی پارتینن تصمیم گرفتند از علاقۀ مشترک خود به آکوستیک چیزی در آورند. این دو نفر که از دوران کودکی با هم دوست بودند هیچ وقت فکر نمی کردند روزی به جایی برسند که صنعت مانیتورینگ را به نقطه ای که امروز هست برسانند. با توجه به ضرورت وجود چنین اسپیکرهایی، شرکت جنلک Genelec اولین مانیتور مرجع را به سفارش شبکۀ تلویزیونی YLE تولید کرد.

جنلک Genelec

تماس های مکرر از سوی YLE مارتی کاینن و پارتینن را بر آن داشت تا با ساخت یک مانیتور واحد، آن را در چندین محیطِ پخش متعدد قابل استفاده کنند. نتیجه یک محفظۀ صوتی 3 سویه بود که یک ووفر 8 اینچ، درایور میدرنج 4.5 اینچ و یک توییتر سفارشی را شامل می شد. این مانیتور با نام تجاری S30 نه تنها از سوی YLE مورد توجه قرار گرفت و 140 عدد از آن ها به فروش رفت بلکه استانداردی برای سایر مانیتورهای تولیدی این شرکت نیز بنا نهاد.

جنلک Genelec

امروزه جنلک Genelec بیش از دوازده مدل از مانیتورها و ساب ووفرهای استودیویی را می سازد و در طراحی این محصولات همه چیز از تنظیم nearfield برای ویرایش های مختصر گرفته تا سیستم های صوتی بزرگ مقیاس را در نظر می گیرد. جنلک Genelec تاکنون موفق به معرفی تکنولوژی های پیشرفتۀ زیادی شده است و به لحاظ تکنولوژی به کار رفته در اسپیکرهای مانیتورینگ رقبای زیادی ندارد. جنلک Genelec برای همۀ سلایق چه آن ها که با مانیتورهای دو سویه راحتند و چه آنها که دنبال مانیتورهای 2.1 و سه سویه و حتی پیشرفته تر هستند گزینه های متعددی دارد.

جنلک Genelec

در میان این فناوری ها، تعدادی از آنها نیازمند توجه بیشتری هستند. درست چند سال بعد از معرفی این برند، جنلک Genelec تکنولوژی DCW را معرفی کرد. این تکنولوژی اعوجاج صوتی را به طرز چشمگیری کاهش می دهد و پراکنش فرکانسی زیبایی را سبب می شود.
جنلک Genelec

تکنولوژی یاد شده سه مزیت عمده دارد. اولاً صدای وسیع تر، با جزئیات بیشتر و دقیق تری تولید می کند که در بحث میکس و مسترینگ اهمیت فراوانی دارد. دوماً امکان نظارت بدون محدودیت را برای شما فراهم می آورد. سوماً مقدار رفلکشن صدا را در اتاق به حداقل می رساند آن هم در شرایطی که حتی از لحاظ آکوستیکی در وضعیت خوبی قرار ندارید.

جنلک Genelec

یکی دیگر از جنبه های تاثیرگذار مانیتورهای جنلک Genelec طراحی منحصر به فرد پورت های آن است که به نوعی تکامل پورت های مدل S30 به سال 1978 است. بدون وارد شدن به جزئیات، اغلب مانیتورهای کنونی دارای پورت هایی هستند که دقت صدا را پایین می آورند. این مشکل ناشی از دو مسئلۀ جدی است که اولی افزایش بیش از حد فشار از سوی فرکانس های پایین است و دیگری سرعت جریان هوا. هر دوی این ها تاثیر بدی روی صدا دارند و خروجی را با دیستورشن همراه می سازند.

جنلک Genelec

جنلک Genelec برای مقابله با این مشکل نوعی سیستم تخلیۀ ویژه به نام Laminar Integral Port یا به اختصار LIP که در مدل های محبوب M یافت می شود توسعه داد. LIP به جای یک پورت کوتاه و سرراست و بزرگ از دریچه های منحنی شکل و صاف داخلی که به آرامی فشار فرکانس را کاهش می داد استفاده می کند. چه چیزی از این بهتر، شما به راحتی می توانید این nearfield ها را نزدیک دیوار قرار دهید بدون اینکه نگران دیستورشن ناشی از bass-loading باشید. این طراحی کارآمد حتی در مانیتورهای بزرگتر جنلک Genelec نیز به کار رفته است. پورت های جدید مزیت دیگری نیز داشتند و آن این بود که پراکنش نرم فلیرها را سبب می شدند که باعث به حداقل رساندن کامپرشن و آشفتگی فرکانس و در نتیجه تولید یک باس دقیق تر می شدند.

جنلک Genelec

از دید جنلک Genelec، صَرف هزاران دلار برای مانیتورهای مرجع صرفاً به جهت اضافه کردن یک استندِ مجزا به آنها کار درستی نبود. به همین خاطر ساختِ استندهای Iso-Pod را در دستور کارش قرار داد که نه تنها کاملاً از اسپیکر جدا است بلکه اجازه می دهد به راحتی مانیتور را در زاویه ای 30 درجه قرار دهید. در واقع این استندها ترکیبی از ایزوله سازی و انعطاف را به ارمغان می آورند.

جنلک Genelec

به لحاظ الکترونیکی هم مانیتورهای جنلک Genelec ویژگی های زیادی دارند. قابلیت هایی مثل اکتیو کراس اور، مدیریت باس و آمپلی فایرهای بهینه شده برای هر یک از ترنسدوسرها، مبنای اصلی تولید صدای عالی را فراهم می سازند. در کنار Room Response Compensation که ویژگی اساسی همۀ اسپیکرهای مانیتورینگ جنلک Genelec است، سیستم SAM یا مانیتور فعال هوشمند، عملکرد مانیتورها را وارد سطح جدیدی کرده است. این تکنولوژی که مبتنی بر کنترل شبکه ای است به شما اجازه می دهد تا 45 مانیتور را از یک مکان مرکزی مدیریت کرده و تمام پارامترها را به صورت یکجا ذخیره و فراخوانی کنید. بدین ترتیب کانفیگ همه مانیتورها به راحتی از یک room به دیگری قابل انتقال است. این تکنولوژی همچنین شامل کالیبراسیون فوق العاده ای است که عملکرد بی نظیر مانیتور را سبب خواهد شد.

جنلک Genelec

در مورد جنلک Genelec حرف های بیشتری می توان زد ولی تا همینجا برای آشنایی با مانیتورهای این شرکت کافی است. یکی از ویژگی های مثبت شرکتِ جنلک Genelec نگرش مردمی و تکیۀ زیاد به نیروهای بومی است که از سال 1978 تاکنون ذره ای تغییر نکرده است. تمامی مراحل طراحی، مهندسی، تست و تولید در محوطۀ سرسبز کوچکی در فنلاند انجام می شود. هیچ کاری برون سپاری نشده یا مونتاژ شده در سایر کشورها نیست. فاصلۀ بین ساختمان مهندسی و کارخانۀ تولید به اندازۀ یک پیاده روی کوتاه است. این یکپارچگی و یکدستی، رمز کیفیت و عملکرد استثنایی محصولات جنلک Genelec است.

جنلک Genelec

جنلک Genelec

مقایسه ( 0 مورد )

ارتباط با ما

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست