دسته های محصولات
فیلتر بر اساس قیمت :
فیلتر براساس رنگ

نمایش 1 - 11 کالا از 11

یونیورسال آدیو Universal Audio

یونیورسال آدیو Universal Audio

اگر به دنبال کلاسیک ترین تجهیزات ضبط آنالوگ هستید که هنوز در حال تولید باشند، محصولات یونیورسال آدیو Universal Audio ایده آل ترین نقطه برای شروع است.

این کمپانی در اواخر دهه ی 1950 توسط Bill Putnam Sr تاسیس شد و در محصولات آن ها از تکنولوژی هایی که به وسیله ی UREI و پیش تر از آن به وسیله ی کمپانی Teletronix توسعه داده شده بود استفاده می شود.

اگر به دنبال تجهیزات آنالوگی مانند LA-2A یا 1176LN هستید، بهترین مدل های آن ها را کمپانی یونیورسال آدیو تولید می کند. علاوه بر این، کمپانی Universal Audio پردازنده های آنالوگ جدید و بکری را هم تولید می کند که همیشه مورد توجه افراد حرفه ای قرار گرفته اند.

زمانی که فرزندان Bill یعنی Bill Putnam Jr و James Putnam در سال 1999 هدایت یونیورسال آدیو Universal Audio را بدست گرفتند، این کمپانی به قرن جدید جهش کرد.

تا اواسط دهه ی 2000 پلتفرم پلاگین مجهز به دی اس پی آن ها به وسیله ی بسیاری از صاحبان استودیو های خانگی مورد استفاده قرار گرفته بود. بسیاری از کمپانی های تجهیزات صوتی سعی کردند تا محصولاتی مشابه کاتالوگ UAD تولید کنند که تمام آن تلاش ها منجر به شکست شد.

یکی از مهم ترین دلایل موفقیت پلتفرم UAD طیف گسترده ی پلاگین های آن است. این پلاگین ها با چنان دقتی از روی تجهیزات آنالوگ شبیه سازی شده اند که خیلی وقت ها سازندگان اصلی آن تجهیزات آنالوگ اذعان کرده اند که محصولات UAD شباهت بیش از حدی به مدل هایی که شبیه سازی می کنند دارند.

پلاگین های UAD تجهیزات کلاسیکی را شبیه سازی می کنند که به وسیله ی نام های مطرحی مانند Fairchild, AKG, Lexicon, Neve, Manley, API, Studer و بسیاری دیگر از کمپانی های معتبر ساخته شده اند.

این دقت بالا در شبیه سازی با Latency فوق العاده پایین و سازگاری کراس پلتفرم UAD همراه شده، پس جای تعجبی نیست که چرا این محصولات تا این حد محبوب شده اند.

در نسل دوم UAD-2، کمپانی یونیورسال آدیو Universal Audio خط کمک پردازنده ی PCIe DSP که در نسل قبل استفاده کرده بود را با سری Satellite گسترش داد.

این پردازنده های دی اس پی بر پایه ی چیپ SHARC، به کانکشن های USB و FireWire مجهز شدند و این موضوع باعث شد تا پلتفرم UAD برای کاربرانی که از لپ تاپ یا کامپیوتر های مدرن فاقد اسلات PCIe استفاده می کنند هم قابل دسترسی باشد.

اتصال تاندربولت قابلیت های بیشتری را برای سیستم های UAD فراهم کرد و در نهایت منجر به توسعه ی سری محصولات Apollo شد.

کارت صدا های قدرتمندی که به پردازش آن بورد UAD-2 مجهز هستند. این ترکیب موجب شد که صاحبان استودیوهای خانگی و کوچک برای اولین بار بتوانند با latency پایین در حین ضبط از پردازش پلاگینی استفاده کنند.

یکی دیگر از ابداعات یونیورسال آدیو Universal Audio که موجب خاص تر شدن کارت های صدای Apollo شد، تکنولوژی Unison Preamp است. مدار Unison پا به پای بهترین پری امپ ها و آمپلی فایرهای گیتار/بیس پلاگین های UAD کار می کند.

هرکدام از این پلاگین ها ابعادی مانند امپدانس مدار ورودی فیزیکی را مجددا تنظیم می کنند و آن چنان حدی از واقعیت و طبیعی بودن در صدا ها ایجاد می شود که یک پلاگین ساده از ارائه ی چنان کیفیتی عاجز است.

آینده ی کمپانی یونیورسال آدیو Universal Audio چگونه خواهد بود؟ این کمپانی همیشه از زمان خودش جلوتر بوده و همیشه با محصولاتش کاربران را شگفت زده کرد است. شکی نیست که کارت های صدای مبتکرانه، تجهیزات اکسترنال قدرتمند، تجهیزات آنالوگ پیشرفته و موج بعدی تکنولوژی UAD باز هم همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مقایسه ( 0 مورد )

ارتباط با ما

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست